Prípravok s vitamínmi proti vypadávaniu vlasov

Človeka môže trápiť veľa vecí počnúc vzťahovými záležitosťami, pokračujúc cez zdravotnú stránku až po samotný vzhľad. Práve nespokojnosť a problém týkajúci sa vzhľadu, bude témou nášho článku. Ako ste už možno správne odhadli, podstatou bude hlava a jej koruna krásy, ktorá môže svojho majiteľa viac či menej potrápiť. Rozhodne ale nie je spokojný nikto, koho trápi nadmerné padanie, nakoľko môže vyústiť až do plešatoriedke vlasysti. Povieme si však, či existuje prípravok proti vypadávaniu vlasov, ktorý obsahuje také zloženie a vitamíny, ktoré bojujú proti tomuto, hlavne estetickému, problému.

Koho môže tento problém postihnúť?

Vypadávanie vlasov sa vyskytuje ako u mužov, tak aj u žien, a preto je dobré zvoliť vhodnú starostlivosť, napríklad aj v podobe prípravku s vitamínmi, ktoré dokážu proti tomuto problému pomerne úspešne bojovať. Pravda je taká, že táto nepríjemná záležitosť trápi viac ženy, ktoré snívajú o krásnej, zdravej, hustej a dlhej hrive. U mužov táto predstava nie je, nakoľko majú zaužívané kratšie strihy. Avšak práve u nich sa vypadávanie vlasov prejavuje v oveľa vyššej miere, takže práve oni by mali investovať do prípravku obsahujúci potrebné vitamíny možno aj viac ako ženy. Jednotlivé látky totiž pôsobia na obnovu vlasových folikulov. U žien nedochádza k úplnej, ani k čiastočnej plešatosti. Vlasy ale môžu zrednúť natoľko, že je pokožka hlavy zreteľne viditeľná a majú problém urobiť si aj obyčajný cop, aby nepôsobil komicky.

Čo ho spôsobuje?

Za vypadávanie vlasov môže veľmi veľa faktorov, no prípravok proti nemu toho zvráti dosť veľa. Vo všeobecnosti k nemu dochádza z troch základných dôvodov. A to, ak sa naruší pokožka hlavy, vlasový folikul alebo dôjde k poklesu potrebných vitamínov v tele. K týmto nežiaducim stavom dochádza z viacerých príčin. Napr. to môže spôsobovať stres, fajčenie, časté a nešetrné farbenie a zaobchádzanie s vlasmi, nevhodná a nevyvážená strava, alkohol, nedostatok vitamínov v tele, rôzne choroby, hormonálne zmeny, rýchle schudnutie, no samozrejme v tom veľkú úlohu zohráva aj genetika.

Sú prípravky proti vypadávaniu vlasov účinné?

Dôležité je zloženie výrobku a povaha vášho problému. Potrebnú starostlivosť môžete  získať pomocou šampónov, balzamov, kondicionérov, zábalov, sprejov, masiek atď. Okrem týchto priamo aplikovateľných riešení si môžete vsadiť na doplnkové prípravky, teda doplnky výživy napríklad v tabletkách. Najlepšie je ale určite skombinovať doplnok s obsahom potrebných vitamínov husté krásne vlasya špeciálny prípravok proti vypadávaniu vlasov. Priame nanesenie produktu v podobe krému pôsobí až do štruktúry vlasu a v mnohých prípadoch aj do vlasového folikulu v pokožke hlavy. Ak sa teda správne skombinujú používané produkty, výsledok bude určite účinný. Najlepšie ale bude sústrediť sa na príčinu vzniku problému a pracovať na jeho odstránení.

Aby ste si ale mohli byť istý, že prípravok a vitamíny, ktoré si zakúpite, sú proti vypadávaniu vlasov účinné, odporúčame vám hľadieť nielen na zloženie, ale aj na recenzie a názory reálnych používateľov. To môže váš okruh produktov značne zúžiť a určite si nakoniec vyberiete to najlepšie a najvhodnejšie pre vás. Dáme vám tip, že na krásu, hustotu, pevnosť a pružnosť vašich vlasov sú potrebné vitamíny A, B, C, zinok, horčík a železo.

Ako teda zabrániť vypadávaniu vlasov?

Tak v prvom rade príďte na príčinu. Možno máte oslabený imunitný systém, málo vitamínov, prebieha vo vás choroba atď. Preto je určite dobré sa nakontaktovať na lekára, ktorý vám povie presnejšie, v čom je skutočne problém. Ďalším krokom bude správať sa k vlasom šetrne, ak nechcete, aby sa vypadávanie stupňovalo. To znamená, obmedzte „násilné“ česanie, žehlenie, fénovanie a na istú dobu aj farbenie. Mnohokrát môže byť problém aj v nevhodnom zložení farieb.

Pokožku hlavy zvláčňujte a z času na čas jej doprajte aj jemnú masáž, čo dokáže vlasové folikuly stimulovať. To môže viesť k rastu ďalších korienkov. Samozrejme prichádza rad ja na používanie konkrétneho prípravku proti vypadávaniu vlasov s obsahom potrebných vitamínov. Mnoho z produktov im dokáže dodať väčší objem, a to napriek tomu, že zatiaľ ani poriadne nestihli zaúčinkovať.

Ak ale nezaberá žiadne toto „domáce“ riešenie, pristúpiť môžete k radikálnejším krokom. Napr. si do pokožky hlavy implantovať vlasové folikuly, dokonca môžete pomocou lasera vaše folikuly „podpichnúť“, ak ešte úplne neodumreli. Niektoré estetické centrá ponúkajú aj prekrvenie pokožky hlavy, čo je pre dobrý rast skutočne dôležité. Ženy si však dávajú vlasy aj umelo nastreľovať, čo však môže byť problém pri odrastaní a samotné vypadávanie to nezastaví. Preto určite radíme sa problému povenovať hĺbkovo, nielen povrchovo.

Podrobnejšie príčiny a metódy liečby vypadávania vlasov sa dočítate aj v tomto odkaze.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *