Bielenie zubov nemusí byť drahé ani zdĺhavé

Človek je tvor, ktorý potrebuje z času na čas zmenu. Ak si na sebe všimne čo i len malú chybičku, má potrebu ju čo najskôr vyriešiť. Tou chybičkou sa môže javiť aj nerovnomerne alebo neprirodzene zafarbený chrup, ktorý nám bráni v normálnom vyjadrovaní, usmievaní a možno aj kazí fotky. Dnešná doba ale prichádza s množstvom riešení tohto problému. Otvorená je aj tým, ktorí si nemôžu dovoliť odborné zubárske zákroky. K zlepšeniu vášho stavu môže dôjsť už pri investícii niekoľkých eur. Tak teda ako vybieliť zuby doma alebo mimo domova? Ktorý z ponúkaných spôsobov je najlepší, najrýchlejší a najbezpečnejší? Na všetko sa dozviete odpoveď nižšie.

Ako rôzne si možno vybieliť zuby?

Na výber máte z niekoľkých spôsobov. Rozhodovať sa môžete na základe pohodlnosti vykonávanej činnosti, alebo na základe ceny. Na bielenie zubov sú k dispozícii zubné pasty a gély, nite, ústne vody, kefky (aj elektrické), perá, prášky atď. Veľký boom zaznamenávajú bieliace pásiky, ktorých účinok je najrýchlejší spomedzi vyššie uvedených možností. Nevýhodou môže byť, že nepatrí práve kusmievajuca sa zena so psom najlacnejším riešeniam, no zas ani k najdrahším. Tvorí zlatú strednú cestu medzi cenou a účinkom. Viac o nich si povieme nižšie.

Pomalšie bielenie zubov zaznamenávame pomocou vyššie zmienených spôsobov, akými sú napr. zubné pasty, gél, nite, vody atď. Je to preto, že sú vyrábané na dlhodobé používanie, takže ich efekt nemôže byť až tak silný, aby vám nepoškodil sklovinu. Preto možno zmeny spozorovať aj po niekoľkých týždňoch, ak nie mesiacoch používania. Cena je preto nižšia a zakúpiť si ich môžete možno už od 3 eur. Výnimkou sú ale špeciálne pasty, prášky a perá, u ktorých je výslovne napísané, že sa nesmú používať dlhodobo. To značí, že bielenie zubov nastane rýchlejšie, no o to viac je potrebné byť opatrný. V tomto prípade je aj cena vyššia, začínať sa môže už od 8 eur.

Pri výrobkoch, u ktorých je uvedený časový interval používania, ho jednoznačne rešpektuje. Dlhšie ponechanie výrobku na chrupe alebo dlhodobejšie používanie ako je odporúčané vám môže urobiť viac škody ako úžitku. A zubára budete musieť navštíviť aj napriek tomu, že ste mu pri bielení zubov chceli vyhnúť. Verte, že chrup poškodený agresívnymi látkami vás vyjde oveľa viac ako odborné vybielenie.

Medzi drahšie bielenie zubov zaraďujeme aj sónické kefky, ktoré majú na váš chrup len samé pozitívne účinky. Hĺbkovo ich vyčistia a postupom času ich aj bielia. Cenovo sa pohybujú od 100 eur.

Bieliace pásiky na biele zuby

Práve tomuto produktu by sme sa chceli povenovať trošku viac, nakoľko, ako sme uviedli, predstavuje zlatú strednú cestu medzi cenou, účinkom a dobou aplikácie. Samotné používanie sa možno zo začiatku javí komplikovane, no za ten výsledok sa ho rozhodne oplatí vyskúšať. Fígľom tohto spôsobu je, že bieliace pásiky na bielenie zubov nie sú jediné, čo je potrebné použiť. V balení sa zvykne nachádzať aj násadec na chrup, gél, sprej, mini lampa, vzorkovnica na porovnanie farby chrupu pred a po použití atď.

Užívatelia zaznamenali zmenu zafarbenia už po prvom použití. Celá kúra má pritom trvanie 5 alebo 7 dní. Pomocou nej si môžete farbu chrupu zmeniť aj o 14 odtieňov! Výhodou je aj to, že denne vám na ich aplikáciu stačí 20-30 minút, čo je ideálne pri pozeraní seriálu alebo televíznych správ. Sú bezpečné, nepoškodzujú sklovinu a ani nič iné v ústnej dutine. Belšie zuby môžete na rozdiel od vyššie uvedených spôsobov bielenia spozorovať už po prvej aplikácii. Cenovo sa lepšie bieliace pásiky pohybujú okolo 50 eur. Je to však stále výhodnejšie ako zákrok u zubára, ktorý je potrebné opakovať v niekoľkých sedeniach a za ktorý výsledne zaplatíte aj niekoľko stoviek eur.

Na domáce vyrobené pasty na bielenie zubov radšej zabudnite

Po internete kolujú rôzne recepty na domáce bielidlo na zuby. Je to ale bezpečné? Vyššie uvedené metódy boli overované, zatiaľ čo domáce recepty odborníci neskúmajú. Preto je aj veľké riziko ich vôbec na chrup aplikovať, nakoľko je sám o sebe veľmi citlivý. Najhoršie tipy sú tie, ktoré obsahujú zložky ako citrónová šťava, sóda bikarbóna, kurkuma či banán. Prvé dve zložky sú pre zubnú sklovinu najnebezpečnejšie a najagresívnejšie. Možno síce k bieleniu zubov dôjde, no za cenu poškodenia skloviny sa to určite neoplatí. Spôsobiť to môže kyslosť citróna a čiastočky bikarbóny, ktorými po zuboch prechádzate. Kurkuma a banán sú silno farbiace zložky, takže sa obávame, že po ukončení kúry s ich pomocou budete skôr nemilo ako milo prekvapený.

Aby ste ale nič neriskovali, tešili sa z krásneho bieleho a zdravého úsmevu, odporúčame vám využívať overené metódy. Či už si zvolíte pomalšie bielenie zubov, alebo rýchlejšie, ale o to bezpečnejšie a efektívnejšie pomocou bieliacich pásikov, je ale samozrejme na vás. Viac tipov na získanie krajšieho úsmevu nájdete na https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *