Kalkulačka na havarijné poistenie

Kalkulačka havarijného poisteniaPri kúpe nového auta by ste nemali váhať a mali by ste uzavrieť havarijné poistenie. Spoliehať sa na povinné zmluvné poistenie by sa vám totiž nemuselo vyplatiť. Oprava a náhradné diely nového automobilu sú pomerne drahé. A PZP kryje iba škody, ktoré poistník spôsobil na inom vozidle. No môže sa stať, že dostanete šmyk na mokrej či zasneženej vozovke a vtedy by ste si museli opravu auta hradiť zo svojho vrecka. Havarijné poistenie vám pomôže aj v prípade krádeže vozidla či strete so zverou.

Havarijné poistenie a výhody online kalkulačky

Na to, aby ste si zaobstarali havarijné poistenie na mieru, vám postačí len prístup na internet, už nemusíte obehávať všetky pobočky poisťovní. Na internete je k dispozícii kalkulačka na havarijné poistenie od Uzavripzp online, ktorá vám zobrazí aktuálnu ponuku na trhu. Všetky informácie sú samozrejme prispôsobené vašim konkrétnym požiadavkám a vozidlu, ktoré chcete poistiť.

Na trhu pôsobí momentálne viac ako desať poisťovní, u ktorých sa môžete poistiť, ale existujú aj sprostredkovatelia poistenia. Viacej o jednotlivých subjektoch nájdete tu https://subjekty.nbs.sk/?aa=select_sector&bb=3&cc=&qq=&ll=sk. Skoro každý z nich poskytuje možnosť využitia kalkulačky. Vizuál kalkulačky sa tak môže líšiť v závislosti od poskytovateľa, no v podstate všetky operujú tými istými otázkami. Ak si predsa len nie ste istý, či to zvládnete, môžeme si jednotlivé kroky z kalkulačky prejsť krok po kroku.

Informácie do kalkulačky havarijného poistenia sa viac menej týkajú troch základných oblastí, ich poradie v rámci rôznych poskytovateľov môže byť rôzne, ale vyskytujú sa všade. Sú to teda údaje o poisťovanom vozidle, o majiteľovi vozidla a na koniec ešte nejaké doplnkové údaje.

Aké údaje je nutné zadať pre správny výpočet

 1. Údaje o majiteľovi vozidla

Pri údajoch o majiteľovi vozidla je to veľmi jednoduché. Do kalkulačky zadáte meno a priezvisko, titul, dátum narodenia, trvalý pobyt a právnu formu. Môžete sa stretnúť aj otázkou na rok nadobudnutia vodičského oprávnenia. A niektorí poskytovatelia vyžadujú aj zadanie telefonického a emailového kontaktu. Tento krok teda máte rýchlo a bez problémov hotový.  A môžeme sa presunúť na ďalší krok.

 1. Údaje o poisťovanom vozidle

V tomto bode už budete musieť vypisovať údajov viac a na pomoc by ste si mali vziať aj technický preukaz vozidla. Základ je udať druh vozidla, teda či sa jedná o:

 • osobné vozidlo,
 • nákladné vozidlo,
 • motocykel,
 • náves,
 • traktor,
 • autobus
 • či iné vozidlá určené na prácu.

červené SUVPostupujete ďalej a zadáte továrenskú značku a model vozidla. Postupne prichádzajú záludnejšie otázky, pri ktorých sa vám môže zísť už aj technický preukaz vozidla. Ďalej teda uvediete údaje o motore, jeho výkon a objem. Potom zadáte:

 • celkovú hmotnosť vozidla,
 • palivo,
 • typ prevodovky.

Dôležitý je aj typ karosérie, počet dverí a tiež sedadiel. Ďalšie otázky sa dotýkajú:

 • výbavy vozidla,
 • typu svetlometov,
 • či má disky z ľahkých zliatin,
 • kožené sedadlá a pod.

Môžu tu byť aj otázky ohľadom zabezpečovacích prvkov proti krádeži, ktoré sú vo vozidle nainštalované. Uvádza sa aj to, či je auto už jazdené alebo úplne nové, teda následne aj rok výroby vozidla a podstatný je aj dátum prvej evidencie vozidla.

Aj tieto údaje o vozidle sú podstatné…

Dôležité je aj uviesť, či vozidlo bolo kupované cez lízingovú spoločnosť, ak áno, tak cez ktorú. Je to dôležité hlavne z toho dôvodu, že majiteľom takéhoto vozidla je lízingová spoločnosť a to až do chvíle, kým nebude vozidlo úplne vyplatené. To všetko sú údaje, ktoré budete musieť vyplniť v kalkulačke havarijného poistenia o poisťovanom vozidle.

 1. Doplnkové údaje

Aby online kalkulačka mohla čo najpresnejšie vyhodnotiť všetky ponuky a poskytnúť vám správne údaje, potrebujete do nej zadať ešte viacero doplnkových údajov. Aj keď sa vám môžu tieto zdať zbytočné pri vypĺňaní, určite ich nepodceňujte, môžu vám priniesť či už zľavu alebo výhodnejšiu cenu. Dobré je vedieť aj to, ako podať výpoveď havarijného poistenia na https://www.uzavripzp.sk/havarijne-poistenie/vypoved/.

Na cenu havarijného poistenia vplýva aj bezškodový priebeh

V tejto časti sa teda objavujú otázky o iných poistných produktoch a teda či máte v niektorej poisťovni uzatvorený aj nejaký iný poistný produkt a konkrétne o ktorú poisťovňu ide. Niektoré poisťovne totiž poskytujú zľavu svojim stálym klientom. Dôležitý je údaj o predchádzajúcom bezškodovom priebehu. O tom, či ste boli niekedy už účastníkom, resp. vinníkom nehody, musíte informovať pravdivo a týka sa niekoľkých rokov dozadu. Bezškodovosť pravdepodobne budete musieť poisťovni aj vydokladovať. V tomto prípade sa uplatňuje pri poistení tzv. bonus a malus, čiže odmena za jazdenie bez spôsobenia poistnej udalosti, čo znamená nižšiu cenu za havarijné poistenie, alebo na druhej strane príplatok za spôsobené nehody. Poslednou otázkou v tomto kroku býva, či ste rodičom dieťaťa  do 15 rokov. Rodičia detí sú totiž považovaní za zodpovednejších vodičov. Niekedy sa môžete stretnúť aj s ďalšími otázkami, ale tieto bývajú najčastejšie. Pozrite si aj tipy ako získať lacnejšie kasko v článku na Uzavripzp.

Pri používaní online kalkulačky havarijného poistenia by ste nemali podceniť žiadnu otázku. Všetko, čo do nej zadáte, sa totiž premieta do najlepšej ponuky pre vás a to nie len čo sa ceny týka. Je zostavená tak, aby vzala do úvahy už aj všetky poskytované zľavy od všetkých poisťovní. Nemusíte sa teda ani obávať, že by vás poistenie priamo na pobočke vyšlo lacnejšie. Online kalkulačka vám vie poskytnúť naozaj relevantné informácie o ponukách havarijného poistenia aj s ohľadom na cenu poistky.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.